Artykuł pochodzi ze strony: www.pierzchnica.bip.jur.pl

Adres artykułu: www.pierzchnica.bip.jur.pl/artykuly/5765

Zaproszenie na konsultacje społeczne

Podtytuł: Projekt Diagnozy Strategicznej i Strategii Ponadlokalnej dla Gmin: Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Pierzchnica, Raków, Szydłów i Tuczępy do roku 2030

ZAPROSZENIE KONSULTACJE

 

Burmistrz Miasta i Gminy Pierzchnica, jako partner Porozumienia „Na Szlaku” obejmującego Gminy: Chmielnik, Busko-Zdrój, Gnojno, Pierzchnica, Raków, Szydłów i Tuczępy zaprasza do zapoznania się z projektem Diagnozy Strategicznej i Strategii Ponadlokalnej dla Gmin: Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Pierzchnica,  Raków, Szydłów i Tuczępy do roku 2030.

 

Prosimy o przedkładanie uwag / opinii / sugestii wg załączonego formularza uwag od dnia 16.03.2023r. do dnia 20.04.2023r.

Uwagi/opinie /sugestie można zgłaszać poprzez:

  1. Wypełniony formularz konsultacyjny, który można składać drogą:

 - elektroniczną na adres e-mail: urzad@pierzchnica.pl wpisując w tytule „Konsultacje społeczne - Diagnoza strategiczna i Strategia Ponadlokalna".

 

- drogą korespondencyjną na adres Urzędu Miasta i Gminy w Pierzchnicy – ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica z dopiskiem: „Konsultacje społeczne – Diagnoza strategiczna
i Strategia Ponadlokalna”

 

-    bezpośrednio na sekretariacie w budynku adres Urzędu Miasta i Gminy w Pierzchnicy – ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica, w godzinach pracy Urzędu

 

  1. Uwagi można również składać ustnie do protokołu na sekretariacie w siedzibie adres Urzędu Miasta i Gminy w Pierzchnicy – ul. Urzędnicza 6, 26-015 Pierzchnica, w godzinach pracy Urzędu.

 

Niniejsze zaproszenie stanowi I etap konsultacji projektu Diagnozy Strategicznej i Strategii Ponadlokalnej dla Gmin: Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Pierzchnica,  Raków, Szydłów i Tuczępy do roku 2030.

 

Równocześnie Gmina Chmielnik jako lider porozumienia przekazała do konsultacji projekt Diagnozy i Strategii do sąsiadujących samorządów tj. gmin Łagów, Daleszyce, Morawica, Kije, Pińczów, Wiślica, Nowy Korczyn, Solec-Zdrój, Stopnica, Oleśnica, Staszów, Bogoria, Iwaniska; samorządów powiatowych (powiaty: buski, kielecki, staszowski), Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie (Zarządy Gospodarki Wodnej w Warszawie
i Krakowie) oraz do organizacji i związków do których należą samorządy, tj.:

  1. Lokalna Grupa Działania „Królewskie Ponidzie”,
  2. Buska Lokalna Grupa Działania „Słoneczny Lider”,
  3. Lokalna Organizacja Turystyczna „Moc Ponidzia’ w Busku-Zdroju.
  4. Stowarzyszenie Związek Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego,
  5. Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego,
  6. Lokalna Grupa Działania „Białe Ługi”.
  7. Stowarzyszenie LGR „Świętokrzyski Karp" z siedzibą w Rytwianach,
  8. Ekologiczny Związek Gospodarki Odpadami Komunalnymi z siedzibą w Rzędowie,
  9. Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Rzędowie,
  10. Stowarzyszenie Króla Kazimierza Wielkiego,
  11. Lokalna Organizacja Turystyczna „Czym Chata Bogata”.

 

Projekt Strategii przekazano także do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska
w Kielcach oraz Dyrektora Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Kielcach odnośnie ustalenia zakresu i stopnia szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania na środowisko.

 

Wszystkie zgłoszone uwagi zostaną zaprezentowane w formie Raportu wraz z adnotacją o ich rozpatrzeniu.